فرافراست

آموزش آنلاین وب
0

آموزش کاشت نارگیل

خانه » وبلاگ » آموزش کاشت نارگیل
قاسم نظرپور

قاسم نظرپور

درباره نویسنده

کاشت_نارگیل
یکی از مهمترین زیباییهای این گیاه، خروج برگ از بذر است. و بذر آن در حقیقت همان میوه ای است که می شکنید و از نارگیل آن استفاده میکنید.

🍀.برای کاشت آن از نارگیل تازه استفاده کنید که شیر کافی داخل آن باشد. چرا که شیر داخل بذر غذای جنین تا خروج از پوسته و همچنین جوانه در ماههای اولیه است.
پوسته ی سفت و الیاف نارگیل را جدا کنید و آنرا ۴ الی ۵ روز درون ظرف آبی ولرم قرار دهید. و روی نارگیل چیزی سنگین قرار دهید به طوری که داخل آب بماند. و آنرا در محیط خانه قرار دهید، سپس نارگیل را دراورده، و داخل نایلونی زیپ دار قرار دهید. و مقداری آب روی نارگیل اسپری گرده تا مرطوب بماند و بعد در آن را ببندید. در این مدت نگذارید نارگیل خشک بشه و آب روی آن اسپری شود. پلاستیک را در جای گرم و مرطوب و تاریک قرار بدین تا جوانه بزند. بعد از مشاهده ی این جوانه کوچک آنرا به جایی با نور کافی و غیرمستقیم منتقل کنید. بعد از ۲ الی ۳ ماه که ریشه ها بزرگتر شدن آنرا داخل خاک مناسب(کوکوپیت و پرلیت و مقداری کم ماسه) منتقل کنید. به طوری که قسمت انتهایی و جوانه ی نارگیل بیرون خاک بماند. و گلدان را در جایی با نور مستقیم و دمای بالای ۲۰ درجه قرار دهید.

برای اطلاع از اخرین آپدیت های سایت در کانال سایت فرافراست عضو شوید

┅✿❀🍃🌸🌼🌸🍃❀✿┅

زمان انتشار : 293 روز پیش دسته بندی : وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *